KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546284

nr 1354 6284

Harald Bertrand

(1856-1890), Norge

Oljemålning, Strandmotiv. Signerad H Bertrand, daterad 1888. Olja på duk, 46x70 cm

Harald Bertrand, norsk bildkonstnär född 1856, död 1890.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 18:52:33

Harald Bertrand

Läs mer om Harald Bertrand